Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jirka & Zuzka

9. 9. 2007
ObrazekJiří
ŠUBR

Jsem rozený liberečák a Liberec mám moc rád, zvláště hory okolo. Od 10. září silného ročníku 70 už nechodím po houbách, ale běhám po tomhle světě. Mám ještě mladšího bráchu Láďu. Od malička sem byl technicky založený (všechny hračky jsme nakonec s bráchou rozebrali), takže po základce jsem pokračoval na střední průmce - strojárně. Dařilo se a tak jsem studoval dál na vysoké škole, tentokrát v Praze, abych se taky trochu podíval do světa. Úspěšně jsem absolvoval ČVUT FSI se zaměřením na konstrukci obráběcích strojů - prostě klasika čistá strojařina. Poté, co jsem udělal státnice, jsem se vrátil do Liberce a začal makat v Preciose. Tu jsem nakonec po 20 letech opustil a přes malou firmu, kde jsem působil coby jednatel, jsem se nakonec ocitl na vlastní noze - tedy jako živnostník. Jo taky jsem se oženil (pár let už to tedy je) s jednou úžasnou holkou, s e kterou mám dvě děti - Zuzanku a Aničku.
Ve volném čase, kterého moc nemám, kompenzuju celodenní sezení u počítače nějakým sportem - v létě jezdím na bajku po Ještědským hřebenu a v zimě na běžkách po Jizerkách a to jedině skate, klasiku už snad ani neumím. Začal jsem také se snowboardem, ale to spíš rekreačně. S dětmi jsem se pak po letech vrátil ke sjezdovkám, takže piluju carwing. Taky se snažím trochu lézt, ale to spíš jen tak rekreačně (léto Sušky, zima umělá stěna) - teď už spíš výjimečně. No a nakonec, když už někam jedeme, tak beru foťák, ale v poslední době sem se k focení téměř nedostal - vostuda co? Ale pěkný fotky mám rád a hlavně je rád dělám. Měco málo můžete posoudit v našich fotogaleriích.
V době, kdy jsem pobýval v Praze na vysokoškolských kolejích, jsem se setkal s živým Bohem (tím z Bible) - to fakt jde! Změnilo to můj život, vůbec náhled na něj a hodnoty. Od té doby jsem součástí Jednoty bratrské v Liberci, což je taková živá církev pro normální lidi v dnešní době (takže žádný kostely a varhany, ale současná hudba, technika a srozumitelný a praktický slovo). No nakonec - přijďte se podívat!
 
Obrazek
Zuzana
ŠUBROVÁ

Jsem taky z Liberce, ale narozdíl od Jirky těma kopcema kolem a hlavně v Liberci moc nadšená nejsem. V podstatě jsem z Liberce nikdy ani na chvíli nevytáhla paty (pokud chvíli počítáme na roky). Jsem o trochu mladší - 19. 5. 1974 - to je můj den! Tak si to všichni pamatujte a povinně mi každý pošle SMS (moc ráda dostávám eSeMeSky, protože můj mobil se při tom chechtá). Jinak jsem druhá dcera mých rodičů, takže je už jasné, že můj rod vymře po přeslici. Školy obecně nebyly moc zábavné, základkou počínaje a strojárnou konče. Mám tedy stejnou střední školu jako můj Jíra. Pak jsem na dlouhou dobu své studium ukončila, protože jsem začala pracovat. Například jsem prodávala potraviny, vybírala lahve (ne z popelnice), prodávala lustry a šperky, dělala sekretářku a docela dlouho jsem dělala učitelku v Křesťanské mateřské škole SVĚTÝLKO. Pak jsem byla po mateřské chvíli v družině  a teď jsem v komunitním centru na Konopné, které provozuje náš sbor Jednoty bratrské. Také jsem se vdala za super mužskýho, kterýho bych za nic nevyměnila - je skvělej a jsem s ním moc šťastná. Vo sportu v mém případě raději mluvit nebudeme, žádný nedělám, nebo jen velmi zřídka. Nejradši spím, čímž jsem dříve kompenzovala únavu ze školky a teď už je to valstně takové moje hobby.
Obdobně jako Jirka věřím v Boha, už ani nevím od kdy, ale myslím to s Ním vážně. Život pod jeho vedením je prostě něco úplně jinýho - kdo nevyzkouší, neuvěří! Co Vám budu vykládat: Přijďte se podívat k nám do sboru JB, děláme i spoustu zajímavých akcí pro veřejnost. Více informací naleznete na stránkách našeho sboru: www.jblbc.cz