Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tulík Zůza

25. 12. 2013

Je to zase už půl roku, co se na našich stránkách objevily aktuality o našich holčičkách, a v tento vánoční čas je na místě shrnout, co se nového událo.

Zuzanka začala chodit do školky na 4 dny v týdnu. Školku má stále moc ráda a těší se tam. Moc si užívá, když ji tatínek přijde po práci vyzvednout a pak jedou spolu domů autem. Ve školce chodí do tanečního kroužku Jojík, kde nacvičili na motivy Shreka taneček a pak s ním vystupovali na vánoční besídce a také na večírku pro seniory. Měli to moc hezké. Dále Zuzanka chodí tancovat do Zuzi studia, kde se jí taky moc líbí. Je to zaměřeno více baletně, ale spíš jde o to, aby se děti naučily správně držet tělo a v případě Zuzanky správně chodit, protože Zuzanka stále chodí po špičkách. Obecně tancování má Zuzanka moc ráda. Další kroužek, kam začala Zuzanka chodit (taky proto, že ho spoluvede její maminka) je Šikulka, kde děti něco tvoří. Moc ráda maluje a dokonce už se jí podařilo spolu s Aničkou za menší pomoci maminky namalovat pár obrazů na plátno, které se opravdu povedly. Je to sice abstraktní umění, ale moc hezké.

img_4437_mensi.jpg

Jednou z velkých zálib Zuanky je zpěv. Ostatně Aničky také. Já už jsem si na to zvykl, ale občas to překvapuje lidi kolem, když jedeme v supermarketu s košíkem a holky na celé kolo prozpěvují nějakou písničku (naposledy úvodní píseň k Machovi a Šebestový). Tento rok jsme dost vážně uvažovali o tom, že bychom Zuzance na vánoce koupili poloviční kytaru (skutečný hudební nástroj), protože Zuzanka moc ráda hraje na kytaru. Ale zatím nás odradilo to, že spíše začíná inklinovat ke klávesům. Každopádně asi už bude čas se rozhodnout, na co by Zuzanka měla začít chodit, protože má skutečně úžasné hudební nadání a my ji v tom chceme podpořit.

S Aničkou se mají rády, občas se pošťuchují, ale to je asi normální. Zuzanka od Aničky přebírá některé negativní věci. Už jsem myslel, že v případě Zuzanky je "ne" období za námi, ale protože ho teď prožívá celkem intenzivně Anička, tak Zuzanka musí taky. Když je sama, tak je to moc hodná holka. Když jsou s Aničkou, tak je to dost náročný, protože vymýšlejí jednu lumpárnu za druhou a nechtějí poslouchat.

S jídlem Zuzanka nemá žádné problémy, sní skoro všechno. Nejradši má to, co zrovna jí tatínek. Nedělá jí problém ani syrový česnek a cibule.

Co mám u Zuzanky nejraději, je její tulení. Tatínka má opravdu moc ráda, takže když se ráno probudí, přijde ke mě do postele, zaleze pod peřinu, položí si hlavičku na moje rameno a tulí se. Ve všední dny odcházím dřív, než se holky budí, tak to se chodí tulit k mamince. Je to zkrátka naše tulinka.